leer
iranhrc_fa


پنجمین رویداد جانبی سودویند در بیست و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر
حسن نایب هاشم؛ "نقش مدافعان حقوق بشر در روند بررسی ادواری جهانی"
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۰۷ اکتبر ۲۰۱۴
حسن نایب هاشم، پزشک و مدافع حقوق بشر، نماینده سازمان غیر دولتی سودویند در مقر شورای حقوق بشر در شهر ژنو، سخنران بعدی این نشست بود که موضوع سخنرانی خود را به "نقش مدافعان حقوق بشر در روند بررسی ادواری جهانی"، اختصاص داد.

او با اشاره به نزدیک بودن دومین بررسی ادواری جهانی وضعیت حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 2 اکتبر سال جاری، توضیح داد که جمهوری اسلامی ایران در بررسی اول ادواری جهانی، حدود 126 پیشنهاد از مجموع پیشنهادها را پذیرفت که پیشنهادهایی تفسیرپذیر و ضعیف بوده که با توجه به عدم صداقت جمهوری اسلامی ایران، نتوانست کمکی به بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران باشد.

ساز و کار بررسی ادواری جهانی موسوم به Universal Periodic Review (یو.پی.آر)، در پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در تاریخ 28 خرداد 86، با اجماع اعضاء به تصویب رسید و بنیان گذاری شد، رویه ای دائمی است که در چارچوب آن وضعیت حقوق بشر کلیه کشورها در دوره های مشخص(چهار سال و نیم) مورد بررسی قرار می گیرد.

سخنرانی حسن نایب هاشم، پزشک و مدافع حقوق بشر که در رایزنی با نمایندگان دولت ها و سازمان های غیر دولتی در ژنو، برای ارائه پیشنهادهای مناسب در جریان روند بررسی ادواری جهانی وضعیت حقوق بشر ایران، فعال است، را از ویدئو ببینید                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


2017 © All human rights for all in Iran